AION 2 Statystyki klas

Które klasy w AION 2 są najczęściej grane? Liczba postaci każdej klasy na wszystkich 106 serwerach z wyszukiwarki NC i siła bojowa klas na poziomie 45.

Policzone postacie
2,1 mln
Serwery
106
Najczęściej grana
Gladiator 15,6%
Najwyższa mediana siły
Cleric 58,7 tys.

To liczby i pomiary, a nie tier lista: popularność i siła bojowa zależą też od ekwipunku, czasu gry i bieżącej aktualizacji.

Ile postaci gra każdą klasą

  1. 1Gladiator329 693
  2. 2Chanter292 011
  3. 3Ranger271 585

Wszystkie klasy

  1. 1Gladiator15,6%329 693
  2. 2Chanter13,8%292 011
  3. 3Ranger12,8%271 585
  4. 4Sorcerer12,7%269 078
  5. 5Spiritmaster12,0%253 982
  6. 6Cleric11,7%248 500
  7. 7Assassin10,9%230 956
  8. 8Templar10,5%223 287

Stan na 23 października 2026, według oficjalnej wyszukiwarki postaci NC: wszystkie postacie na wszystkich serwerach (106), których nazwa zawiera literę „n” (łącznie: 2 119 092). Litery w nazwie nie zależą od klasy, więc udziały dotyczą wszystkich postaci. Liczone są wszystkie poziomy, także alty.

Według frakcji

Elyosi911,9 tys.1,2 mlnAsmodianie
  1. 15%Gladiator16%
  2. 14%Chanter14%
  3. 13%Ranger12%
  4. 13%Sorcerer13%
  5. 12%Spiritmaster12%
  6. 12%Cleric11%
  7. 10%Assassin12%
  8. 11%Templar11%

Według regionu

KlasyNAENAWEULAAS
Gladiator15%15%16%17%15%
Chanter15%14%13%10%17%
Ranger11%11%14%14%13%
Sorcerer12%12%14%15%10%
Spiritmaster13%13%11%11%13%
Cleric12%12%11%10%13%
Assassin11%11%12%14%7%
Templar12%12%10%10%12%

Siła bojowa klas na poziomie 45 Nieoficjalne

  1. Cleric58 69376 295Maksimum 138,3 tys.Udział w top 100 8%Próbka 539
  2. Ranger58 09883 412Maksimum 139,8 tys.Udział w top 100 20%Próbka 529
  3. Sorcerer55 46780 428Maksimum 151,4 tys.Udział w top 100 12%Próbka 538
  4. Chanter54 64279 040Maksimum 277,9 tys.Udział w top 100 8%Próbka 537
  5. Gladiator54 42975 628Maksimum 470,3 tys.Udział w top 100 16%Próbka 534
  6. Assassin54 10078 127Maksimum 146,3 tys.Udział w top 100 12%Próbka 527
  7. Spiritmaster52 98576 760Maksimum 146,7 tys.Udział w top 100 10%Próbka 538
  8. Templar51 12577 646Maksimum 154,7 tys.Udział w top 100 14%Próbka 535

Z nieoficjalnego indeksu siły bojowej: próbka postaci na poziomie 45 z danych postaci NC (liczba: 4277, aktualizacja: 24 października 2026). Indeks obejmuje każdą klasę w równym stopniu, więc porównuje siłę klas, a nie to, ilu graczy nimi gra.

Szukaj w Pulse

Wczytywanie najnowszych wiadomości…

↑ ↓ wybierz · Enter otwórz · Esc zamknij